بهترین دکتر و متخصص قلب و عروق

دکتر مهدی کریمی

متخصص قلب و عروق

عضو هیئت علمی دانشگاه

عضو انجمن قلب آمریکا (AHA)

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، جنب متروی شریعتی، ساختمان نیکان طبقه 5 واحد 5

contact1

بدیهی است که حیات انسان در گرو سلامت قلب اوست، بنابراین عملکرد درست و سلامت قلب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بر همین اساس، بررسی مداوم عملکرد قلب و چکاپ مداوم آن توسط پزشکی متخصص و مجرب برای پیشگیری از بروز مشکلات قلبی و نیز گرفتن درمانهای مناسب از پزشکی با تجربه‌ی بالا برای درمان بیماریهای قلبی بسیار مهم می‌باشد. دکتر مهدی کریمی، متخصص قلب و عروق و عضو انجمن قلب آمریکا، دارای سابقه‌ی چندین ساله در پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی می‌باشد. کلینیک قلب دکتر کریمی دارای آخرین تجهیزات تشخیصی از قبیل آنژیوگرافی، سی‌تی آنژیوگرافی و غیره بوده و از آخرین فناوری‌های درمانی بهره برده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره‌های 02122254144 یا 02122254520 تماس گرفته و یا به آدرس تهران، خیابان شریعتی، جنب متروی شریعتی، ساختمان نیکان طبقه 5 واحد 5 مراجعه فرمایید.

گاهی اوقات یافتن یک متخصص قلب برای حفظ سلامت قلب دشوار است. برای مثال، شاید اولین بار است که برای یافتن یک متخصص قلب اقدام می‌کنید، آن هم به این دلیل که اخیراً علائم بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا، کاردیومیوپاتی، سایر بیماری‌های قلبی یا یک حمله قلبی را تجربه کرده‌اید و می‌خواهید هر چه سریع‌تر تحت مراقبت یک پزشک قرار بگیرید. یا اینکه، جدیداً به جایی نقل مکان کرده‌اید و می‌خواهید پزشکی را برای انجام درمانتان پیدا کند. در هر دو وضعیت، ممکن است احساس کنید باید سریعاً تصمیم گرفته یا به اولین متخصص قلبی که یافتید مراجعه کنید، اما باید بدانید که صرف زمان کافی برای یافتن پزشک مناسب برای خود و درمانتان امر بسیار مهمی است.

w

متخصص قلب کیست؟


متخصص قلب یک پزشک داخلی است که در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های دستگاه قلب و عروق تخصص دارد. همچنین متخصصان قلب می‌توانند به افراد سالم در مورد عوامل خطرزا برای بیماری‌های قلبی و پیشگیری از این بیماری‌ها نیز آموزش دهند. اگر چه تمامی متخصصان قلب پزشکان داخلی بوده و مانند هر پزشک دیگری وضعیت پزشکی به بیماران خود را مدیریت می‌کنند، اما آن‌ها دارای یک تخصص فرعی در چندین حوزه مختلف نیز هستند، از جمله:

  • کاردیولوژی بالینی بزرگسالان، که بر تشخیص، مدیریت پزشکی و پیشگیری بیماری‌های قلبی عروقی تمرکز دارد.
  • کاردیولوژی کودکان، که بر مشکلات قلبی کودکان تمرکز دارد.
  • کاردیولوژی مداخله‌ای، که بر تشخیص و درمان مداخله‌ای بیماری‌های قلبی عروقی (آنژیوپلاستی و فنر گذاری) تمرکز دارد.
  • تصویربرداری پیشرفته قلب و عروق، مانند اکوکاردیوگرافی، سی‌تی‌اسکن قلب و ام‌آر‌آی قلب و پزشکی هسته‌ای، که بر تصویربرداری تشخیصی قلب و عروق خونی تمرکز دارد.
  • الکتروفیزیولوژی، که بر سیستم هدایت الکتریکی قلب تمرکز دارد.

یافتن یک متخصص قلب مناسب


داشتن یک پزشک عمومی، علاوه بر تضمین وضعیت کلی سلامت شخص، از این جهت نیز مهم است که چنین پزشکی می‌تواند در صورت نیاز شخص را به یک متخصص قلب ارجاع دهد. در حالت ایده‌آل شما باید توسط پزشکی به متخصص قلب ارجاع شوید که از مشکلات یا تاریخچه پزشکی شما اطلاع داشته و با شما و اولویت‌هایتان آشنایی داشته باشد. همچنین، بهتر است تمامی اطلاعات لازم در مورد یک بیمار را، یک پزشک عمومی در اختیار متخصص قلب قرار دهد. همچنین، پزشک عمومی به شما در یافتن یک متخصص قلب مناسب کمک می‌کند. راه دیگری که برای شناخت یک متخصص قلب وجود دارد این است که بدانیم او با چه سازمان‌هایی ارتباط داشته و چقدر فعالیت دارد. پزشکانی که بیماران بسیاری را ویزیت کرده و با سازمان‌های خوش‌نامی ارتباط دارند، به‌طور ضمنی مورد تأیید آن سازمان‌ها و بیماران محسوب می‌شوند. همچنین، در مورد پزشکانی که اعمال جراحی انجام می‌دهند، معمولاً تجربه بیشتر برابر با مهارت بیشتر است.

آیا بهترین خدمات پزشکی ممکن را دریافت می‌کنم؟


اگر در مورد مراقبت‌های ارائه شده توسط پزشکتان یا نحوه تعامل او ناراحت هستید، برای یافتن یک پزشک یا مرکز درمانی دیگر تعلل نکنید.

اگر در مورد درمان‌های توصیه شده تردید دارید، باید نظر یک پزشک دیگر را نیز جویا شوید. دلایل بسیاری برای چنین تصمیمی وجود دارد، از جمله:

  • هنگامی که احساس می‌کنید شیوه ارتباطی پزشکتان با شیوه ارتباطی شما همخوانی ندارد.
  • اگر منظور پزشکتان را متوجه نمی‌شوید.
  • اگر توصیه پزشک مستلزم اقدامی خطرناک یا گران قیمت بوده و احساس می‌کنید انجام آن ضرورتی ندارد.

باید بدانید که حتی پزشکان خوب نیز همیشه نظر یکسانی نداشته و اغلب بهتر است نظر سایر پزشکان نیز پرسیده شود. اگر در مورد سوابق قانونی پزشکتان دغدغه دارید، بهتر است این مورد را نیز بررسی کنید.

نکاتی برای یافتن بهترین متخصص قلب


1- از دیگران بپرسیدکار را با فهرست توصیه شده توسط پزشک عمومی‌تان شروع کنید. همچنین می‌توانید از اعضاء خانواده، دوستان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی بخواهید که افرادی را به شما توصیه کنند. فهرست تهیه شده را به نام‌هایی که شرایط مناسبی دارند محدود کرده و با مطب تک تک آن‌ها تماس گرفته و برای ملاقات و مصاحبه با متخصص قلب، یک نوبت مشاوره درخواست کنید.

2- در مورد گواهی‌نامه‌های متخصصان قلب تحقیق کنیددانشنامه تخصصی (بورد) یکی از مهمترین معیارهایی است که باید مد نظر قرار گیرد، این گواهی نشان می‌دهد که پزشک آموزش‌های لازم را دیده و مهارت‌ها و تجربیات لازم برای ارائه خدمات درمانی تخصصی قلب را دارد. شما می‌توانید دانشکده پزشکی محل تحصیل، بیمارستان محل آموزش، گواهی‌نامه‌ها و تاریخچه انضباطی و قصور پزشکی یک متخصص قلب را در وب سایت‌ها پیدا کنید.

3- تجربه متخصص قلب را بررسی کنیددر بحث سلامت قلب، تجربه پزشک امر مهمی است. هر چه متخصص قلب در مورد یک عارضه یا روش جراحی تجربه بیشتری داشته باشد، احتمال به دست آمدن نتیجه مطلوب از درمان بیشتر خواهد بود. آموزش فلوشیپ در هر یک از زیر شاخه تخصصی نیز امتیاز ارزشمندی است. ببینید متخصص قلب مورد نظر تا کنون چند بیمار مبتلا به عارضه شما را درمان کرده است. اگر می‌دانید به درمان خاصی نیاز دارید، از متخصص قلب بپرسید که تا حالا این درمان را چند بار انجام داده و میزان بروز عوارض جانبی آن چقدر است (عوارضی که خود پزشک با آن‌ها روبرو شده و همچنین احتمال دچار شدن خودتان به این عوارض).

4- جنسیت را در نظر بگیریداینکه با جنسیت متخصص قلب خود مشکلی نداشته باشید مورد مهمی است، زیرا باید اطلاعات شخصیتان را بی‌پرده در اختیارش قرار دهید. حتماً از متخصص قلب در مورد تجربیات و آموزش‌های اخیر او خصوصاً در رابطه با عارضه و جنیست‌تان سؤال کنید. کار متخصصان قلب در زمینه تشخیص عوامل خطرزا برای زنان و ارائه مراقبت برای ایشان در حال تخصصی‌تر شدن است، به‌طوری که در حال حاضر در برخی بیمارستان‌ها مراکزی مخصوص مشکلات قلبی زنان وجود دارد.

5- در مورد کیفیت بیمارستان تحقیق کنیدبیمارستان پزشک شما، بیمارستان شما است. به همین دلیل، باید کیفیت بیمارستان محل خدمت متخصص قلب را نیز بررسی کنید. کیفیت بیمارستان مهم است، زیرا بیماران بیمارستان‌های معتبر نرخ بهبود بالاتری داشته و به عوارض کمتری دچار می‌شوند. در این مورد به خوبی تحقیق کنید، زیرا ممکن است دو بیمارستان مستقر در یک محله کیفیت ارائه خدمات کاملاً متفاوتی داشته باشند. به علاوه، محل بیمارستان نیز مهم است. زیرا اگر قرار باشد برای آزمایش یا درمان به بیمارستان بروید، باید محل آن شما را به انجام درمان‌ به موقع ترغیب کند، نه اینکه باعث شود از این کار دلسرد شوید.

6- شیوه برقراری ارتباط را ارزیابی کنیدمتخصص قلبی را انتخاب کنید که بتوانید راحت با او حرف بزنید و به راحتی اطلاعات مورد نیازتان را در اختیار شما قرار دهد. در اولین ملاقاتتان، از او یک سؤال بپرسید و ببینید چگونه به آن جواب می‌دهد. آیا او از سؤالتان استقبال کرده و به‌طور واضح به آن پاسخ می‌‌دهد؟ متخصص قلبی پیدا کنید که به آگاه شدن شما علاقه نشان داده، اولویت‌های شما را در نظر گرفته و به فرایند تصمیم‌گیری‌تان احترام بگذارد.

7- پرسشنامه‌های رضایتسنجی بیماران را مطالعه کنیدمطالعه نظرات دیگر در مورد یک پزشک، به شناخت نحوه طبابت و کیفیت کار او کمک می‌کند. ‌‌در پرسشنامه‌های رضایت سنجی بیماران عموماً از افراد در مورد تجربه‌ ایشان در خصوص نوبت‌دهی، زمان انتظار، محیط مطب و مساعد بودن فضای مطب سؤال می‌شود. با مطالعه این پرسشنامه‌ها، می‌توانید از نظرات افراد در مورد سطح اطمینان ایشان نسبت به پزشک، زمانی که به بیماران اختصاص می‌دهد و نحوه پاسخ دادن او به پرسش‌های بیماران مطلع شوید.

8- ببینید بیمه‌تان چه مواردی را پوشش می‌دهدپوشش بیمه‌ای شما موضوع مهمی است. برای دریافت بیشترین مزایای بیمه و پرداخت کمترین هزینه شخصی، باید متخصص قلبی را پیدا کنید که جزء طرح بیمه شما باشد. البته، علاوه بر این موضوع، گواهی‌نامه‌ها، تجربه، نتایج و کیفیت بیمارستان نیز همچنان مهم هستند.

متخصصین قلب


دکتر حسین نوید-متخصص قلب و عروق

تلفن : ۰۲۱۲۲۶۴۷۹۲۲- ۰۲۱۲۲۶۴۹۰۰۳- ۰۹۳۰۵۱۶۰۶۵۷

آدرس : تهران- خیابان شریعتی-خیابان یخچال(حدود ۳۰۰ متر در خیابان یخچال بعد از  چهار راه کی نژاد -چراغ چشمک زن )-ساختمان پزشکان سینا- طبقه اول- واحد یک


دکتر مهرشاد اسعدی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۲۰۰۹۰۷۱ الی ۵

آدرس : تهران - منطقه ۳ - شریعتی - نرسیده به دوراهی قلهک - بیمارستان ایرانمهر


 دکتر منوچهر احمدی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۲۶۴۲۸۲۶

آدرس : تهران - منطقه ۳ - شریعتی - جنب بیمارستان ایرانمهر - ک. افسر - ساختمان پزشکان بزرگمهر - پ. ۱۰ - ط. دوم - واحد


 دکتر حسین علی بصیری - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۳۹۲۱

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - نبش خیابان نیایش - بیمارستان قلب رجایی


دکتر سید محمد مهدی پیغمبری - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۳۹۲۱

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - نبش خیابان نیایش - بیمارستان قلب رجایی


 دکتر نعمت اله پورابراهیم - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۲۲۶۲۱۱۳

آدرس : تهران - منطقه ۳ - دستگردی (ظفر) - نرسیده به خیابان شریعتی - ساختمان سبز


دکتر مجیدرضا پورمند - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۲۰۵۷۳۱۲

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - روبروی پارک ملت - ک. شناسا - پ. ۸


 دکتر تفرشی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۰۶۵۸۷۴

آدرس : تهران - منطقه ۳ - شیخ بهایی - ساختمان پزشکان شیخ بهایی - ط. پنجم - واحد ۵۱


 دکتر شهرام تقدیسی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۶۶۲۵۳۰, ۸۸۶۶۲۵۵۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - آفریقا (جردن) - چهارراه جهان کودک - خ. کیش - پ. ۴۴


دکتر سید علی جمالیان - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۲۰۱۲۷۹۹

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از پارک ملت - برج جم - ط. اول - واحد ۱


 دکتر عادل جوهری مقدم - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۸۸۲۰۴۶, ۸۸۸۸۶۷۱۳

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ملاصدرا - نرسیده به میدان ونک - ساختمان پزشکان شماره ۳ - ط. اول - واحد ۶


 دکتر بهرام جیزان - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۷۹۷۸۰۲, ۸۸۷۹۷۸۰۵

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - روبروی شیرخوارگاه آمنه - ک. لیدا - پ. ۴۹


دکتر شهرام خسروی نژاد - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۸۸۴۰۴۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خ. یاسمی - بیمارستان خاتم الانبیا


دکتر شکوفه حاج صادقی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۲۰۰۱۱۲۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - شریعتی - روبروی خیابان کلاهدوز (دولت) - پ. ۱۶۵۶ - ط. اول - واحد ۱


دکتر محمد جعفر کیانی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۷۸۴۵۵۸ الی ۹, ۸۸۸۷۴۲۵۷ الی ۶۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - نبش میرداماد - جنب برج اسکان - کلینیک میرداماد


دکتر محمد اسدپور - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۷۹۶۸۳۴, ۸۸۷۹۱۵۸۸

آدرس : تهران - منطقه ۳ - م. ونک - ضلع جنوب شرقی - طبقه فوقانی داروخانه قانون


دکتر محمود افتخارزاده - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۸۸۴۰۴۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خ. یاسمی - بیمارستان خاتم الانبیا


دکتر مصطفی بیات - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۲۲۲۲۶۸۰, ۲۲۲۲۵۷۱۷, ۲۲۲۷۹۶۶۷

آدرس : تهران - منطقه ۳ - میرداماد - روبروی مسجدالغدیر - پ. ۱۳۸ - مرکز جراحی شایان


دکتر بهرام پیشگو - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۸۸۴۰۴۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خ. یاسمی - بیمارستان خاتم الانبیا


دکتر حسن آقاجانی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۸۸۴۰۴۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خ. یاسمی - بیمارستان خاتم الانبیا


دکتر منوچهر احمدی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۲۰۰۹۰۷۱ الی ۵

آدرس : تهران - منطقه ۳ - شریعتی - نرسیده به دوراهی قلهک - بیمارستان ایرانمهر


دکتر حسین پورکلباسی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۲۰۰۹۰۷۱ الی ۵

آدرس : تهران - منطقه ۳ - شریعتی - نرسیده به دوراهی قلهک - بیمارستان ایرانمهر


دکتر عبداله تعقول - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۲۸۵۶۲۱۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - شریعتی - روبروی خیابان دستگردی (ظفر) - پ. ۱۲۵۷ - بلوک ۱ - واحد ۳


دکتر علی حسابی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۸۸۴۰۴۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خ. یاسمی - بیمارستان خاتم الانبیا


دکتر حسن رنجبرنژاد - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۸۸۴۰۴۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خ. یاسمی - بیمارستان خاتم الانبیا


دکتر محمدعلی رشیدی نژاد مبیدی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۸۸۴۰۴۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خ. یاسمی - بیمارستان خاتم الانبیا


دکتر بهرام پیشگو - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۸۸۴۰۴۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خ. یاسمی - بیمارستان خاتم الانبیا


دکتر داود تقی پور پایدار - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۷۳۳۵۷۱

آدرس : تهران - منطقه ۶ - احمدقصیر (بخارست) - روبروی دانشگاه علامه طباطبایی - بیمارستان آسیا


دکتر ناصر حجتی - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۰۳۴۹۲۸ الی ۳۲

آدرس : تهران - منطقه ۳ - شیرازی - کلینیک غرب


دکتر محمد یوسف حیدری - متخصص قلب و عروق

تلفن : ۸۸۸۸۴۰۴۰

آدرس : تهران - منطقه ۳ - ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خ یاسمی - بیمارستان خاتم الانبیا